خرید اتصالات گالوانیزه از مک پلاس

محصولات شرکت مک پلاس علاوه بر کیفیت قابل اطمینان و تضمین شده از لحاظ قیمت نیز در تلاش است تا در جهت رفاه حال مشتریان خود گام برداشته و از لحاظ قیمت اتصالات ،نسبت به سایر برندهای داخلی و خارجی به صرفه‌تر عمل می‌کند.

اتصالات گالوانیزه چیست؟

همانطور که از نام اتصالات مشخص است از این ابزارها جهت اتصال لوله ها و سایر اتصالات به همدیگر در خطوط لوله‌کشی و سامانه‌های انتقال سیال استفاده می‌شود.

اتصالات گالوانیزه نیز انواعی از اتصالات هستند که جهت اتصال لوله‌‌ها و سایر اتصالات در شبکه های لوله کشی فلزی و گالوانیزه مورد استفاده قرار می‌گیرند. اتصالات گالوانیزه در اشکال،انواع و سایز های مختلف جود دارند که در ادامه به بررسی هر یک از آنها خواهیم پرداخت.

گالوانیزه چیست؟

آهن گالوانیزه آهنی است که با روکشی از جنس فلز روی پوشانده شده است و این پوشش سبب می‌شود حتی در صورت ترک‌خوردگی یا شکستگی آهن از زنگ زدن و خورده شدن حفظ شود.روکش گالوانیزه به مقاومت بالا معروف است و باعث مقاومت آهن دربرابر شرایط نامطلوب محیطی می‌شود.

در آهن گالوانیزه که با پوششی از جنس روی پوشانده شده‌است ، روی به جای آهن به عنوان آند و آهن به عنوان کاتد به‌کار می‌رود.روی چون فلزی با خاصیت فلزی بیشتر و فعال تر از آهن است در آند اکسید می‌شود و در نتیجه از آهن حفاظت می‌شود که به این عمل حفاظت کاتدی می‌گویند.

چرا استفاده از اتصالات گالوانیزه مناسب است؟

اتصالات فلزی به دلیل شرایط محیطی که در آن‌ به کار برده می‌شوند ، همواره در معرض خطر زنگ زدگی و خورده‌شدن قرار دارند به همین دلیل نیاز به محافظت دارند تا در مقابل زنگ خوردگی مقاوم باشند ، اگر اتصالات دچار زنگ زدگی شوند بلافاصله بعد از آن دچار خوردگی می‌شوند و از محل خوردگی سوراخ شده و دچار اختلال می‌شوند که باعث از بین رفتن خطوط لوله کشی می‌شود.

به همین علت استفاده از اتصالات گالوانیزه که در مقابل زنگ زدگی مقاوم اند در این شرایط توصیه می‌شود.

انواع اتصالات گالوانیزه

اتصالات گالونیزه با توجه به کاربردهای فروانی که در سامانه های انتقال سیال و خطوط لوله کشی دارند در انواع مختلفی تولید می‌شوند که در ادامه به معرفی هریک از انواع اتصالات می‌پردازیم:

زانو گالوانیزه

اتصالات زانو گالوانیزه از پرکاربردترین انواع اتصالات است که در دو نوع نود درجه و چهل و پنج درجه موجود هستند. از زانو گالوانیزه جهت تغییر مسیر لوله ها به میزان نود یا چهل و پنج درجه استفاده می‌شود.

زانو گالوانیزه نیز مانند انواع دیگر اتصالات به دو گونه گالوانیزه سرد و گالوانیزه گرم تولید می‌شود و در صنایع مختلف از جمله آب،گاز،پتروشیمی،بخار و صنایع مختلف دیگر کاربرد دارد.

زانو گالوانیزه

چپقی گالوانیزه

چپقی گالوانیزه نوعی دیگر از اتصالات گالوانیزه است که در سامانه‌های لوله کشی و انتقال آب و سیالات به‌کار می‌رود این نوع از اتصالات نیز مانند زانو گالوانیزه در دو نوع 45 و 90 درجه موجود می‌باشند و کاربردشان انشعاب دهی و تغییر جهت لوله های می‌باشد. دنده چپقی از یکطرف به صورت داخلی و از طرف دیگر به صورت خارجی می‌باشد. از این نوع از اتصالات در صنایع گوناگونی مانند آب ، بخار ، پتروشیمی ، نفت و گاز و … استفاده می‌شود.

چپقی گالوانیزه

تفاوت زانو گالوانیزه و چپقی گالوانیزه

زانو و چپقی انواعی از اتصالات هستند که شکل ظاهری و کاربرد بسیار نزدیکی به یکدیگر دارند.

تفاوت این دو نوع از اتصالات در ساختار و کاربردشان است. تفاوت این دو در شکل دو سر آنهاست. زانو گالوانیزه دارای دو سر مادگی می‌باشد به این معنا که هر دو طرف زانو از داخل رزوه شده ولی در اتصالات چپقی یک سر دارای مادگی و طرف دیگر دارای سر نری می‌باشد به این معنا که در یک سر از داخل و در طرف دیگر از خارج رزوه شده است و سر مادگی به طور مستقیم به لوله متصل می‌شود.

سه راهی گالوانیزه

یکی دیگر از انواع پرکاربرد اتصالات سه راهی‌های گالوانیزه می‌باشند که جهت گرفتن انشعاب از لوله ها به کار می‌روند. سه راهی ها بسته به محل به کارگیری و کاربردشان ، در سایز ها و زوایا مختلفی موجود هستند.

سه راهی ها جهت اتصال به لوله یا اتصالات دیگر در هر سه طرف دارای دنده هستند.

سه راهی گالوانیزه در دو نوع گالوانیزه سرد و گالوانیزه گرم تولید شده و در صنایع گوناگون از جمله صنعت آب ، پتروشیمی، بخار و صنایع ساختمانی کاربرد دارد.

سه راهی گالوانیزه

مغزی گالوانیزه

مغزی گالوانیزه از مهمترین و پرکاربرد ترین انواع اتصالات است که به صورت دنده ای یا جوشی و در دو نوع گالوانیزه سفید و گالوانیزه سیاه تولید می‌شود.

از مغزی گالوانیزه جهت اتصال دو سر لوله که دارای دنده داخلی یا مادگی هستند استفاده می‌شود. اتصالات مغزی گالوانیزه در صنایع کشاورزی ، ساختمانی، صنایع غذایی، پتروشیمی، نفت و گاز، آب و فاضلاب و خطوط انتقال دهنده سیالات کاربرد دارد.

طول عمر بالا و مقاومت در برابر خوردگی و مقاومت در برابر شرایط محیطی نامسب و حرارت فشار بالا از دیگر مزایا مغزی گالوانیزه است.

مغزی گالوانیزه

درپوش گالوانیزه

نوعی دیگر از اتصالات گالوانیزه در پوش گالوانیزه است که در انتهای خطوط لوله گالوانیزه به منظور جلوگیری از خروج سیالات ، جهت مسدود کردن لوله و سایر اتصالات استفاده شده در لوله کشی قرار می‌گیرد. درپوش ها در پمپ های آب جهت از بین بردن هوای حبس شده کاربرد دارند.

درپوش گالوانیزه

مهره ماسوره گالوانیزه

مهره ماسوره گالوانیزه یکی دیگر از انواع اتصالات گالوانیزه است که برای اتصال لوله‌های گالوانیزه به یکدیگر مورد استفاده قرار می‌گیرد.

مهره ماسوره از سه بخش مجز تشکیل شده که شامل یک مهره در میانه و دو بخش نری و مادگی است.

مادگی از داخل و نری به صورت خارجی رزوه شده است این نوع از اتصالات کاربرد گسترده ای در صنایع ساختمانی و تجهیزات موتورخانه ای و گرمایشی و سرمایشی دارد.

مهره ماسوره در خطوط انتقال سیال و لوله کشی‌ها اتصالات مستحکمی ایجاد کرده و احتمال نشت سیال از این اتصالی که مهره ایجاد کرده بسیار کم است.از مزایا دیگر مهره ماسوره می‌توان به امکان اتصال دو لوله با قطرهای غیر یکسان اشاره داشت.

مهره ماسوره گالوانیزه

تبدیل گالوانیزه

تبدیل گالوانیزه نوع دیگری از اتصالات است که در افزایش یا کاهش سایز انشعابات و اتصال لوله‌ها با سایز های غیر یکسان کاربرد دارد. تبدیل ها به این صورت می‌باشند که یک طرف از داخل و طرف دیگر از خارج رزوه شده‌اند و برای تغییر سایز در خط لوله استفاده می‌شود.

نکته قابل توجه این است که از تبدیل نمی‌توان به صورت مستقیم جهت تغییر سایز دو لوله استفاده کرد به این دلیل که هر دو طرف لوله‌ها از داخل رزوه ندارند و برای طرف دیگر که رزوه آن به صورت خارجی است می‌توان از بوشن‌ها استفاده نمود.

تبدیل گالوانیزه

روپیچ توپیچ گالوانیزه

نوع دیگری از اتصالات که جهت اتصال آسان و با قابلیت باز شدن لوله‌ها کاربرد دارد روپیچ نام دارد. از روپیچ ها به جهت ادامه روند لوله کشی به عنوان رابط میان لوله‌ها استفاده می‌شود.

عملکرد این نوع از اتصالات شباهت زیادی به بوشن دارد ولی تفاوت آن‌ها این است که در بوشن دو طرف از داخل رزوه شده ولی روپیچ توپیچ همانطور که از نامش پیداست یک سر از داخل و سر دیگر به صورت خارجی رزوه شده است.

روپیچ توپیچ گالوانیزه به صورت دنده ای و به دو صورت گالوانیزه سفید و سیاه وجود دارد و از آن‌ها در صنایعی نظیر آب و فاضلاب،ساختمانی،پتروشیمی و کشاورزی استفاده می‌شود.

روپیچ توپیچ گالوانیزه

بوشن گالوانیزه

بوشن گالوانیزه از انواع اتصالات گالوانیزه هستنده که از داخل رزوه شده اند و تنها کاربرد آن‌ها اتصال دو لوله به دارای رزوه به صورت نری هستند به یکدیگر است.

استفاده از بوشن جهت لوله کشی را تغییر نمی‌دهد و انشعاب جدیدی ایجاد نمی‌کند.

بوشن گالوانیزه

کاربرد اتصالات گالوانیزه

همانطور که در بالا اشاره شد اتصالات گالوانیزه کاربرد وسیعی جهت اتصال لوله ها و اتصالات به یکدیگر در سامانه‌های انتقال سیال و خطوط لوله‌کشی دارند. اتصالات گالوانیزه در صنایعی مانند آبرسانی،کشاورزی ، ساختمانی،پتروشیمی،نفت و گاز ، گلخانه‌ها، سیستم های تهویه ، موتور خانه ها و سیستم‌های سرمایش و گرمایش کاربرد وسیعی دارند.

آب‌بندی اتصالات گالوانیزه

از مهمترین نکاتی که در تولید اتصالات باید به آن دقت کرد آب بندی صحیح و دقیق اتصالات است. از بزرگترین اشکالاتی که ممکن است برای اتصالات رزوه دار پیش بیاید مشکل عدم آب بندی صحیح و نشتی سیال می‌باشد که برای جلوگیری از این مشکل در مرحله اول آب بندی صحیح توسط تولید کننده اتصالات و در مرحله دوم استفاده از نوار تفلن ، کنف و خمیرهای لوله کشی جهت جلوگیری از نشتی است.

کنف از الیاف گیاهی است ، این گیاه بعد از برداشت فرآوری و خشک می‌شود. این الیاف بعد از مرطوب شدن تراکم و حجمش افزایش می‌یابد و به فرایند آب بندی کمک می‍کند.

از دیگر اقلامی که جهت آب بندی استفاده می‌شود نوار تفلون است، نوار دور رزوه‌ها پیچیده شده و فاصله بین آنها را پر می‌کند و باعث آب بندی لوله و اتصالات می‌شود.

خمیر لوله کشی نیز در محل دنده ها به اتصالات مالیده می‌شود و کنف به دور آن میپیچند تا فاصله بین دنده ها پر شود. این ترکیب به آب بندی اتصالات کمک می‌کند.

طریقه آبکاری اتصالات

همانطور که اشاره شد آبکاری گالوانیزه به دو روش گالوانیزه سرد و گرم جود دارد. نوع سرد آبکاری پر استفاده تر از گرم می‌باشد و مقاومتش نیز در برابر خوردگی بیشتر است و برای اتصالات بسیار پرکاربرد می‌باشد.

مزایا استفاده از اتصالات گالوانیزه

اتصالات مقاومت بالایی در برابر خوردگی و فشار و حرارت بالا دارند.

هزینه اتصالات گالوانیزه نسبت به دیگر اتصالات کم تر بوده و به صرفه تر است.

طول عمر اتصالات بالا است و از ویژگی های دیگر آن‌ها ضدحریق بودن آن‌ها است.

نکاتی که برای خرید اتصالات باید به آن‌ها دقت کرد:

نکات مهمی از جمله جنس مواد اولیه استفاده شده در اتصالات ، نوع مدل و کاربرد اتصالات ، سایز اتصالات ، کیفیت اتصالات ، سازنده قابل اعتماد ، که باید هنگام خرید اتصالات به آن‌ها دقت نمود.

متریال مورد استفاده در اتصالات چیست؟

به منظور تولید اتصالات متریال متعددی می‌توان استفاده شود اما به طور عمده از چدن چکش خوار و نشکن در تولید اتصالات استفاده می‌شود.

بعضی از مواد اولیه که به منظور تولید اتصالات گالوانیزه از آن‌ها استفاده میشود می‌توان به آلومینیوم ، پلیمر ، پلی اتیلن و فولاد آلیاژی استفاده نمود.

لیست قیمت اتصالات گالوانیزه

لیست قیمت اتصالات گالوانیزه مک پلاس به شرح زیر می‌باشد:

لیست قیمت اتصالات گالوانیزه

لطفا جهت اطلاع از قیمت همکاری و درصد تخفیف های ارائه شده، با مک پلاس تماس بگیرید.

8 پاسخ

  1. ممنون از سایت مک پلاس بابت انتشار لیست قیمت اتصالات گالوانیزه

  2. باتوجه به همین لیست قیمت میشه خرید اتصالات گالوانیزه زو انجام بدم؟

  3. برای خرید اتصالات گالوانیزه درصد تخفیف هم در نظر میگیرید؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *